Кошик
5591 відгук
Посуд, техніка і електроніка, сантехніка, інструменти, товари для дому, саду та городу
+380 (68) 709-03-30
+380 (50) 709-03-30

Як очистити сковороду від нагару і жиру

Як очистити сковороду від нагару і жиру

Зміст статті:

Для чищення необхідно використовувати засоби, які підходять для конкретного матеріалу. Адже хімія для чавунної сковорідки може вбити антипригарне покриття. Вибираючи певний засіб необхідно, в першу чергу, читати етикетку, визначити для якого матеріалу воно підходить.Якщо правильно підібрати спосіб чищення, то можна легко повернути сковороді первісний вигляд.

 

Чистимо чавунну сковороду від товстого шару гарі

 

Усунути багаторічну гар можна трьома способами:

  • механічним впливом;
  • термічною обробкою;
  • хімічними речовинами.

Перший варіант вимагає використання металевих скребки або наждачного паперу. Щоб прибрати гар, потрібно докласти фізичні зусилля. Якщо попрацювати і кілька хвилин потерти зовнішню поверхню, то вдасться досягти хорошого результату. Більш простий і ефективний варіант — металева щітка, надіта на дриль.

Прибрати гар можна прокалив сковороду на відкритому вогні або в духовці. Цей метод не підходить для посуду з пластмасовою ручкою, адже вона оплавиться під дією високої температури. Нагрівати сковороду потрібно до тих пір, поки гар сама не почне відділятися від стінок.

Для чищення чавунної сковороди можна використовувати хімічні засоби, у складі яких є лужні кислоти. Краще всього вибирати речовини без їдкого запаху. Під час чищення слід надягати рукавички і провітрювати приміщення. Більш безпечний варіант — використання соди і оцту, кока-коли, кухонної солі. Вони підходять для чищення сковороди як всередині, так і зовні.

 

Як очистити сковороду з антипригарним покриттям

 

Необхідно щоб уникнути утворення сильного нальоту на стінках мити сковороду після кожного використання. Слід дочекатися поки вона охолоне і очистити, використовуючи м'яку губку і миючий засіб без кислот. Прибрати гар і наліт можна хімічними засобами, спеціально розробленими для сковорідок з антипригарним покриттям. Наприклад, це можуть бути сковороди з мармуровим покриттям, тефлоновим, керамічним або гранітним.

Існує також кілька народних способів. Можна використовувати господарське мило, активоване вугілля або соду, комбінуючи останню з силікатним клеєм або засобом для миття посуду. Такі методи більш щадні, тільки все одно потрібно дотримуватися обережності, щоб не пошкодити антипригарне покриття.

 

Господарське мило необхідно натерти на тертці. Мильний розчин слід кип'ятити в сковорідці до 20 хвилин. Потім можна прибрати залишки м'якою губкою і сполоснути водою. Сода добре прибирає невеликі плями. Якщо поверхня сильно забруднена, то потрібно прокип'ятити содовий розчин і почистити губкою. Соду можна комбінувати із засобом для миття посуду або силікатним клеєм. Якщо прокип'ятити 10-20 хвилин такий розчин у сковорідці, то забруднення будуть краще відходити від поверхні. Порошок активованого вугілля слід засипати в посуд і залишити на 40 хвилин. Потім потрібно залити холодною водою і прокип'ятити 20 хвилин.

 

Прибрати забруднення зовні можна содою і оцтом. Слід насипати порошку на стінки, полити оцтом і витерти жорсткою губкою або теркою. Стару накип і нагар можна прибрати розчином силікатного клею, кальцинованої соди і господарського мила. Сковороду потрібно прокип'ятити в каструлі 30-40 хвилин. Час кип'ятіння в розчині залежить від ступеня забруднення.

 

Тефлонові сковорідки не рекомендується мити засобами, які містять кислоту і терти металевими шкребками. Припустиме лише короткочасне вплив оцту. Абразивні порошки та терки варто використовувати тільки для зовнішніх стінок. Тефлоновий посуд для кухні можна мити в посудомийній машині. Якщо робити це після кожного використання, то вдасться запобігти утворенню гарі, а також сильних забруднень на внутрішніх і зовнішніх стінках.

 

Чи можна очистити сковороду перекисом водню

 

Комбінація соди та перекису водню відмінно справляється із застарілою гаром, допомагає забруднень швидше відшаруватися. Чистка таким методом проводиться за наступним алгоритмом:

  • потрібно зробити з перекису і соди кашку;
  • сковороду розігріти;
  • на стінки нанести приготоване засіб;
  • залишити на 10-15 хвилин;
  • бруд видалити губкою або теркою;
  • ретельно промити;
  • повторити процедуру, якщо збереглася необхідність.

Цей спосіб відрізняється безпекою для людини і навколишнього середовища. Якщо мова йде про тефлоновий посуд, то такий метод краще застосовувати для зовнішніх стінок, щоб не пошкодити антипригарне покриття. Чавунні, алюмінієві сковороди не бояться агресивного впливу, тому цей спосіб для них безпечний і ефективний.

 

Чим очистити сковороду від нагару і жиру в домашніх умовах

У домашніх умовах для чищення зовнішніх стінок і кип'ятіння можна використовувати:

  • кальциновану або звичайну соду з оцтом;
  • кока-колу;
  • силікатний клей;
  • господарське мило;
  • перекис водню;
  • миючий засіб для посуду;
  • активоване вугілля.

Найпростіший спосіб усунення забруднень в домашніх умовах — сода і оцет. Їх можна наносити на зовнішні стінки, кип'ятити в сковороді або робити розчин в каструлі і в ньому кип'ятити сковороду. Такі методи підходять для чавунних, алюмінієвих сковорідок, посуду з нержавіючої сталі.

Для чищення алюмінієвої сковорідки можна використовувати спеціальні хімічні речовини. Тільки не можна ними користуватися без захисних рукавичок. Не варто використовувати занадто часто, і обов'язково ретельно обполіскувати поверхню, щоб запобігти потраплянню хімії в їжу.

Емальована і склокерамічна сковороди не терплять дії абразивних частинок, агресивних хімічних засобів. Найкраще протирати їх серветкою після кожного приготування. Якщо утворилися сильні забруднення слід мити м'якою губкою з миючим засобом для посуду. Пригорілим залишки варто замочити, тоді вони легко відмиються без зайвих зусиль.

Якими ефективними не були б народні методи і хімічні речовини краще кожен раз мити сковорідку після використання. Тоді ризик появи горілого і сильних забруднень мінімальний.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner