Який посуд підходить для індукційної плити
- Посуд для індукційної плити: позначення
- Яка потрібна посуд для індукційної плити: визначаємо матеріал виготовлення
- Краща сковорода для індукційної плити
- Чайник і каструля для індукційної плити: як вибрати розмір
Використання електромагнітних хвиль безпечно і ефективно, але є один нюанс — для індукційної плити допускається експлуатація не будь посуду. Справа в тому, що варильна поверхня не розігрівається самостійно, а змушує виділяти тепло дно розміщеної зверху каструлі або сковороди. Посуд без магнітного шару в цих умовах не змінить свою температуру.
Посуд для індукційної плити: позначення
Щоб споживачі не сумнівалися в можливості придбаної посуду, сучасні компанії маркують свою продукцію особливим чином — розміщують спеціальне «клеймо» на дні емальованої каструлі, каструлі з нержавійки, емальованого чайника або сковороди. Це може бути значок у вигляді зигзагів або петель, слово Induction або інше позначення. Наявність відповідного маркування говорить про наступне:
- дно посуду гладке, абсолютно рівне і не має вад;
- розмір нижньої частини становить не менше 12 сантиметрів;
- у конструкції використані залізо-магнітні сплави.
Як правило, позначення ставлять методом випалювання, щоб воно не стерлося з часом. Можливо також нанесення піктограм на стінках вироби. Обов'язковим є згадка про можливості використання з індукційною плитою на коробці з посудом.
Яка потрібна посуд для індукційної плити: визначаємо матеріал виготовлення
Матеріал є головним чинником відмінності посуду, призначеної для індукційної плити, від каструль і сковорідок, якими дозволено користуватися на електричних, склокерамічних, газових поверхнях. Підходить тільки метал з магнітними властивостями. Найчастіше це:
- якісна нержавійка;
- чавун (ковкий і високоміцний).
Вам точно доведеться відправитися за покупками для індукційної плити, якщо ваша посуд виготовлений з алюмінію, скла, порцеляни та інших матеріалів, які не сприймають вплив магнітного поля.
Краща сковорода для індукційної плити
Шановні вітчизняні і зарубіжні виробники кухонного посуду приділяють велику увагу виробництву сковород для індукційних плит. Кожен великий бренд має в своєму арсеналі величезний вибір моделей, що відрізняються дизайном, розміром, застосовуваними технологіями. Найчастіше сковороди виготовляють з багатошаровим дном, для виробництва якої використовують різні метали. Така конструкція дозволяє підвищити швидкість нагріву, а значить, і приготування їжі, знизити витрату електроенергії.
Зуществует дві основні технології виготовлення багатошарового дна:
- капсулювання — в самому низу розташовують нержавійку, а в основній частині знаходиться алюміній або мідний диск (в дорогих моделях);
- вплавление — просте і дешеве рішення, теплопровідні метали впаюються методом штампування, шарів зазвичай 2, але не більше 3.
Перший спосіб має унікальну перевагу — дозволяє випускати сковорідки з металу і алюмінію, якими можна без проблем користуватися на індукційній плиті. Деякі виробники навіть примудряються виготовляти силіконовий посуд з багатошаровим металевим дном.
Крім матеріалу виготовлення днища, величезне значення для сковороди грає якість її нижньої поверхні. Не допускаються дефекти, кривизна та інші вади. Дно повинно бути рівним і плоским (навіть, якщо це вок), щоб максимально щільно прилягати до поверхні. Відсутність контакту значно збільшує час приготування їжі і витрата електроенергії.
Підсумуємо — найкраща сковорода для індукційної плити має ідеально рівну і плоске дно, виконана по технології капсулювання, а його діаметр не перевищує розміри конфорки.
Чайник і каструля для індукційної плити: як вибрати розмір
Розміри посуду визначають її місткість і зручність використання. Особливо це актуально для каструль і чайників. При виборі посуду для індукційної плити, потрібно в першу чергу звертати вувагу на діаметр її днища — він повинен відповідати габаритам конфорки. Загальноприйнятим мінімальним стандартом є величина в 12 сантиметром. Більш дрібний посуд може призвести до того, що плита її просто не розпізнає і не включиться. Схожа проблема іноді відбувається і в тому випадку, коли чайник або каструля набагато більше робочої поверхні.
Вибираючи посуд для індукційної плити за розміром, врахуйте наступні нюанси:
- важливий діаметр не всього дна, а тій частині, яка буде контактувати з варильної поверхнею;
- купуйте набори емальованих каструль, інші каструлі, сковорідки та чайники після того, як ви купите індукційну плиту — не навпаки;
- товщина нижньої частини також відіграє важливу роль — рекомендовано, щоб вона була не менше 2 мм.
Деякі сучасні варильні поверхні індукційного типу не мають окремих конфорок. У них сенсори розподілені по всій площі. Якщо ви вирішили придбати саме таку техніку, то можете не переживати про розміри чайника або каструлі. Плита самостійно визначить місце, де необхідно виконати нагрівання посуду.
Якщо у вас є улюблена каструля, яка не підходить за розміром, але вам не хочеться від неї протказываться заради індукційної плити, — не біда, у продажу є спеціальні адаптери. Вони ставляться на варильну поверхню, а посуд розміщується зверху. Втрати теплової енергії звичайно ж присутні, але не дуже великі.
Індукційна плита — це модно, зручно, красиво і безпечно. Страви готуються на ній набагато швидше, а витрата електроенергії нижче, ніж на звичайній електричної поверхні. Вибір підходящої посуду для нової плити може доставити величезне задоволення, особливо, якщо ви давно не купували каструлі і сковорідки. Сучасні виробники випускають чудові вироби, які прикрасять собою вашу кухню і зроблять процес приготування їжі ще більш веселим і приємним. При виборі звертайте увагу на наявність відповідного маркування (на днище і упаковці), розміри посуду (діаметр днища, загальну місткість), матеріали для її виготовлення.
- Як очистити сковороду від нагару і жируПрибрати нагар зі сковороди складне завдання, особливо, якщо посуд сильно пригоріла.Повна версія статті